VNN I.

1. května 2012 v 22:05 | kana |  Vinen nebo nevinen?

"Axele Midsi, za vraždou dvou osob a zmrzačení dítěte Vás porota shledala vinným ve všech aměrech a jste tak odsouzen na deset let na tvrdo" zvolá soudce a kladívkem třískne do nějakého podstavce. Oproti němu stojí hnědovlasý chlapec ještě v pyžamu, který představovaly jen tepláky. Z nádherných čokoládových očí stékaly slzy jak vodopády. "Ne, já to neudělal" rozkřičí se ve chvíli, kdy jej za paže popadne ochranka a odvede ho. Nikdo na jeho volání nereaguje. Nikdo mu nevěří. Dokonce ani jeho rodiče, kteří tam stojí. Pláčou, ale ne proto, že ho odvádějí. Ale proto, že je zklamal. Vraždil. Ale jenom podle nich. Nedovolili mu se ani obhájit. A i kdyby ano, neměl žádné aliby. Kdo by mu věřil, že spal doma v pokoji? Nikdy by mu to nemohl dosvědčit, ani rodiče, ani mladší sestra, která teď po něm hází zhnusené úšklebky. Nikdy ho neměla ráda. Nevěděl proč.
Rozhlíží se, doufajíc, že zahlédne svého přítele. Ale nikde ho nevidí. "Já jsem to neudělal, jsem nevinný" zakřičí ještě naposledy zoufale, než ho vyvedou z místnosti a zavřou za nimi dveře. Tímto je jeho osud zpečetěn. Už nemá šanci se odsud dostat. Jeden z chlapů mu stiskne paži, div mu neudělá modřinu a táhne ho i přes slabý odpor chodbou pryč. Druhý z ochranky se vydal na druhou stranu.
"Prosím, já sem nepatřím" zkouší to na dozorce, ale ten ho ignoruje. Tváří se jak kámen a jeho stisk tomu i odpovídá. Jako by mu chtěl tu ruku zlomit nebo co. Odvede ho do nějaké vypolstrované místnosti, kde ho odhodí jak pytel odpatků a třískne při odchodu dveřmi.
"Pusťte mě" zavříská a zamlátí do dveří. Blbý je, že i ty jsou postrované, takže ať do nich mlátí jak chce, nic není slyšet. "Prosím" zavzlyká a sveze se po nich na zem. "Já nic neudělal. Nikoho jsme nezabil" šeptá a kolena přitiskne k tělu a obejme. "Nepatřím sem" fňukne a čelo opře o kolena. Zavzpomíná na den, než si pro něj přišli.
~ ~
"Pojď, půjdeme na zmrzlinu" tahal hnědovláska nějaký kluk ke stánku se zmrzlinu. Oba se přitom smáli. Zelenooký chlapec objednal kornouty s dvěma kopečky na každým dle vlastního výběru. "Díky" vypískne hnědovlásek a skočí svému příteli kolem krku. Ten se zasměje. "Ale prosím tě, dneska jsem dostal dopis, že jsem udělal maturitu, tak to přeci musíme společně oslavit" lípne mu pusu na tvář a chytne za ruku.
"To je super, a na vysokou tě už taky vzali" usměje se, tolik ho obdivuje a stále nevěří, že chodí právě s ním. "Půjdeme dneska do toho kina?" optá se znova a jeho přítel jen přikývne. "Lístky už mám koupený" usměje se a chlapec mu nadšeně dá pusu. "Uve, jsi nejlepší" usměje se. Miluje svého přítele. Už jsou to tři měsíce, co spolu chodí a rozhodně si nemůže štěžovat. Plní všechna přání, která mu na očích vidí a rozmazluje ho.
"Ne Axi, to ty" usměje se a políbí ho. Axel stále nevěří, že s ním chodí právě on. Vždyť Uve je o dva roky starší a už půjde na vysokou, zatímco on je teprve v půlce cesty napříš střední. Ale Uve už mnohokrát dokázal, že mu to nevadí.
Slunce krásně hřálo a na obloze nebyl ani jediný mrak. Společně zašli na pouť, která tam byla akorát poslední den. Vyzkoušeli snad všechny strakce. Zatočili se na maxi kolotoči. Pohoupali v obří pirátské lodi. Projeli tři autodráhy a závodili v autodromu. Nakonec návštěvu završili na trampolíně a na labutích, kde je Uve vyzvedl až nahoru. Odtud byl nejlepší výhled na celé město.
"Neosvěžíme se?" navrhne Uve asi pět metrů od řeky. Voda jistě bude příjemná pro tento letní horký den a proto Axel nemá důvod odmítat. Dojdou ruku v ruce na břeh řeky, kde shodí oblečení a svlaží se v nádherně studené vodě. Cákají na sebe, potápějí se, objímá jí, líbají. "Axi, Axi" šeptá Uve mezi polibky, když ho objímá kolem pasu. Axel jej naopak drží kolem krku a polibky mu náruživě opětuje. Tiskne se k němu jako by to mělo být to poslední, co udělá.
Uve ho div nepřitiskne na nějaké kámen, co je napůl ve vodě a druhou půlkou na suchu, a nepomiluje ho. Naštěstí mu dá Axel jasně najevo, ať si tyto hrátky nechá na večer. Uveho to jen rozesměje, tak ho alespoň políbí, u čehož zůstane dobrou půl hodinu.
"Tak a jde se ven" zavelí Axel a vyběhne z řeky dřív, než ho stihne Uve chytit a ztáhnout zpět, jako to má ve zvyku. Začne se oblékat a pobaveně sleduje svého přítele a milence zároveň, jak vylézá z vody a jde k němu pro oblečení. Jejich tváře zdobí spokojený úsměv. Chytí se za ruce a už oblečení vyrazí zpět domů. Musí se připravit, protože večer jdou do kina.
Axel se samozřejmě načančá, jako kdyby měl jít na své první rande, a přitom s Uvem nikdy na oficiálním rande nebyl. Nikdy nestěžoval, nebyli spolu tak dlouho, aby spolu museli tak cukrovat na veřejnosti. Společnost nemá nic proti mužským párům, ale přesto to nemají za potřebí. On nemá za potřebí se tak projevovat.
Ale v soukromí mu tyto něžnůstky vůbec nevadí, spíš naopak. Jakoby po nich přímo toužil. S Uvem se sešel až u kina. Čekal na něj ležérně opřený o zeď. Klobouk, který tak rád nosil, ztažený do obličeje. Když si ho Uve všimne, usměje se a jde mu naproti. Lehce pobozká a za ruku jej vede dovnitř budovy. Usadí se v poslední řadě a v naprosté tmě se začnou dívat na film promítající se na velkém plátně. Držejí se za ruce. Uve šeptá sladká slovíčka a Axel se nádherně červená, ale v té tmě to vidět není.
"Děkuji za nádherný večer" usměje se Axel, když se loučí s Uvem u jeho bytu. Ale místo loučení ho Uve vtáhne dovnitř a přirazí na stěnu, kde jej začne líbat a pomalu slékat. Axel už myslíc, že na to ani nedojde, se nijak nebrání. Spíš naopak. Pomáhá mu s tím. Noc proběhne ve vášnivém a živočišném milování.
Ještě v noci se Axel rozloučí a odejde domů. Slíbil, že do půlnoci bude doma a je půl jedenácté. Domů doslova běží. Těší se na svou postel.
Domů doběhne těsně před půlnocí. I když je unavený, dá si sprchu, obleče tepláky a zalehne. Jen co se jeho hlava dotkne polštáře jeho oči se zavřou a on usne.
Někdy kolem jedné hodiny ranní do domu vtrhnou maskovaní muži. Všechny probudí. Rozkopnou dveře Axelova pokoje. Hluk Axela probudí. Ale oni si ho nevšímají a začnou prohlédávat jeho věci.
"Co se děje, kdo jste" ječí hnědovlásek naprosto vyvedený z míry. Co jsou ti lidi zač? Proč jsou u něj v pokoji a přehrabují se mu ve věcech?
"Máme to, je to on" poví jeden a v ruce něco drží. Jiní dva popadnou nic netušícího Axela a vytáhnou ho z postele. "C-co to děláte" zaječí. "Pusťte mě" to už zavřeští a začne sebou mrskat, že ho musí praštit, aby ho uvedli do bezvědomí a nemohl se tak bránit.
Probudí se v nějaké místnosti. Než si stihne dát dohromady jedna a jedna, odvedou ho před soud, kde vynesou rozsudek.
~ ~
"Prosím" šeptá plačky. Tváře už má celé mokré a oči červené. "Já sem nepatřím" hlesne, ačkoliv ví, že jej nikdo neuslyší.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 tsuky tsuky | 2. května 2012 v 16:09 | Reagovat

je to pekný začiatok rýchlo ďalší :D

2 keishatko keishatko | Web | 2. května 2012 v 16:18 | Reagovat

no teda...teším sa na pokračovanie..očividne to na neho niekto našil, ale kto?

3 Reita Reita | 6. května 2012 v 16:06 | Reagovat

Ahoj nechecela bys om rušiť ale nemohla by si pre mna zahlasovať tu?? http://kamenashi-kazuya.blog.cz/1205/sonc-1-kolo  mam tam yamashitu tomohisu dakuje ( dufam že ti to nmevadí )

4 Reita Reita | Web | 12. května 2012 v 18:17 | Reagovat

Ahoj hlasneš mi prosím  pre 3.kolo SONC tu ?
http://kamenashi-kazuya.blog.cz/ dakujem opatim ak bude treba

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama