VNN III.

6. srpna 2012 v 13:04 | kana~♥~ |  Vinen nebo nevinen?
po delší době zase jeden dílek :-)


"Ahoj, jmenuji se Viktor a ty?" usměje se a natáhne k němu ruku. Axel chvíli váhá, ale nakonec ji přijme "Axel" špitne svoje jméno a pustí jeho ruku.
"Ty jsi tu nový, že?" optá se Viktor a s klidem si sedne na jeho postel. Axel to samozřejmě nečeká a posune se až ke zdi. "Neboj, já tě neukousnu" zašklebí se chlapec, ale vůbec to nevypadá, že by ho nějak uklidnil.
"Jo jsem tu nový a vůbec sem nepatřím, nic jsem neudělal" zničeně a prsty si vjede do vlasů a trhne jimi. Všechno je špatně. Totálně všechno.
"To říká každý, já jsem tu už druhý měsíc" klidně a jde si sednout na svojí postel. Zdá se, že ten nový není zvyklí na něco takového. Ale to nikdo, kdy je tu poprvé.
"Druhý měsíc? A co jsi udělal" vzhlédne Axel do míst, kde tuší, že by Viktor mohl být. Už je úplná tma tak nevidí ani na špičku vlastního nosu natož na nějakou postel.
"Nic zvláštního, jen ukradl pro kámoše pár cigaret a nějaký alkohol. Ale za to tu vlastně nejsem. Oni se ztřískali jak prasata a pak mě napadli. Nějak jsem se musel bránit. Ale neodhadl jsem to a dva jsou mrtvý a jeden na JIPce" jako by mluvil o tom, jak babičce vzal koláč z okna, kde se chladil a celý ho snědl.
"To máš štěstí, že aspoň víš, za co sedíš a víš, co jsi udělal, ale já nevím ani jedno z toho. Nikdy jsem nešel proti zákonu, měl jsem nastoupit na svou vysněnou vysokou školu a místo toho jsem se dostal sem. Rodině se mě zřekla a přítel zřejmě taky" povzdechne si a znova si lehne. Je sám. Úplně sám. Nemá nikoho, kdo by přišel a řekl, že se to nějak vyřeší. Že je to prostě chyba v systému, omyl. Ale v skrytu duše ví, že nic takového není. Nic nebude. Žádné obětí. Žádná chlácholivá slova ani pohlazení od milované osoby. Nic nebude. Jen samota, prázdnota a tma.
"Ústavem se nesou o tobě drby. Prý jsi zabil dva starší lidi a ošklivě zřídil jedno teprve dvouleté dítě" poví Viktor, co slyšel. Ale to, že jsou to jen a pouze drby, mu potvrdí Axel, když ostře zalapá po dechu a vyšvihne se do sedu.
"To je lež. Nikdy bych nikomu neublížil. Nikoho bych nezabil" křikne v sebeobraně a panice zároveň. Jak tohle může někdo říct. Ti, kdo ho znají, by se určitě za něj prali. Ale už i o tomhle pochybuje. O svých přátelích.
"To říkáš ty" s klidem a Axel zaslechne vrznutí postele. Viktor si lehl.
"Je to tady opravdu tak hrozné, jak se vypráví" optá se hnědovlásek po dlouhé době ticha. Nemůže spát. A nějak cítí, že ani jeho společník nespí.
"Není to tak hrozné" odpoví zelenovlásek tiše. Axel si oddychne. "Je to horší" dopoví Viktor a otočí se na bok. Mohl by přísahat, že i v té tmě zaznamenal poblednutí v obličeji toho nováčka.
"Co tu dělají" zachraptí. Přes sevřené hrdlo nemůže moc dobře mluvit. Ani se pořádně nadechnout. Slyšel dost hrůzných historek, ale když řekl, že je to ještě horší…co znamená ještě horší, než když je to takhle už dost strašné? Nechce to vědět, co s ním budou dělat, ale chce se na to připravit.
"Uvidíš, ale můžu ti poradit jedno. Přiznej se a možná tě ušetří. Ale jen možná. Ale jestli budeš svou vinu zapírat…budu ti držet palce" ke konci už vážně šeptá.
Z Axelova hrdla se vydere vzlyk. Mráz mu přejede po zádech z jeho slov. "Jsem v tom ale nevině" vzlykavě a skroutí se do klubíčka. Pokrývku přitáhne až ke krku. "Jsem nevinný, nic jsem neudělal" hlas se mu kvůli vzlykům úplně zlomí. Viktor už nepromluví a Axel zbytek noci propláče. Ani na chvíli neusne. Nemůže. Strach mu to nedovolí. Byl hlupák, když se zeptal. Možná doufal, že to nebude tak hrozné. Ani po tom co jeho spolubydlící řekl, že to bude horší. Pořád doufal. Naivně věřil. Za co ho trestají? Co provedl v minulém životě tak strašlivého, že mu udělali tohle. Poslali ho sem. Na tohle víc než děsivé místo.
S rozbřeskem se s třesknutím otevřou mřížové dveře a dovnitř vstoupí stříbrovlasý muž ve stejně barevné stříbrné uniformě. Dozorce.
Axel se rozklepe jak při zimnici. Nedokáže své tělo ovládnout. Na to nemá dostatečně pevnou vůli. Ale jak chcete ovládat tělo vůlí, která je nalomená?
Deku má přehozenou přes hlavu a zpod ní ho pozoruje. Musí si dát ruku před ústa, aby nevykřikl. Dozorce jde přímo k němu.
Aniž by něco řekl, strhne z něj pokrývku. Axel se vyděšeně přitiskne kolena k hrudi a vzlykne. Dozorce se jen pohrdavě ušklíbne a chytí ho za paži. Axel se pokusí chabě bránit, ale zdá se, že dozorce nemá náladu. Prostě trhne rukou i s jeho paží a doslova ho shodí z postele. Axel jen sykne, jak si natloukl kolena. Další trhnutí a musí se postavit na nohy. Bez jakýchkoliv řečí ho odvede pryč z cely. Axel si nevšimne soucitného pohledu Viktora, který se za ním dívá.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Widlička Widlička | 7. srpna 2012 v 8:12 | Reagovat

Wauuu, jsem moc zvědavá, co z toho je vlastně pravda, a kdo to na něj hodil

2 katka katka | 7. srpna 2012 v 17:02 | Reagovat

jej kam ho vedou , doufám že mu někdo uvěří ,ale Viktor zatím ne že :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama