Díl 26.: Poradna

15. února 2013 v 19:45 | keishatko |  Tichý výstřel
Tak deň Valentína už máme za sebou. Dúfam, že ste si ho užili so svojími miláčikmi. Ja som ho strávila so svojim synčekom, pri pozeraní rozprávok. Dávam vám sem nový dielik Tichého Výstrelu, tak dúfam, že sa vám bude páčiť. Pre oznámenie. Cyklus je už za polovicou. Počítam, že napíšem takých 10-15 dielov a prídeme ku koncu.


PoradnaBeta: LuczaidaTony

"To se mi snad zdá," zamumlám, jakmile otevřu vchodové dveře. Někdo neúnavně vyzváněl. Štěstí, že moji dva hosté spí jako zařezaní. Co jsem však nečekal, že za dveřmi bude stát André.

"Chceš něco?" zeptám se otráveně.
"Můžu jít dál? Promiň, že jsem tě tak přepadl, ale potřebuji s někým mluvit a přišel jsi mi na mysl jen ty," zatváří se zničeně.

"A co EJ?" zeptám se zvědavě a pozorně studuji jeho tvář. Očima uhne do strany a kousne se do spodního rtu. Věřím, že kdyby ho ten pako v Kirkově posteli viděl, tak by se rozpustil.
"To je trochu složité. Chci si povídat o něm a o mně. To není něco, co bych s ním zatím chtěl probírat," vysvětlí mi šeptem. Ustoupím, aby mohl vejít. Zavedu ho do obýváku. Odběhnu do kuchyně a donesu pití. Posadím se naproti němu. Ironie je, že sedí přesně tam, kde před dvěma hodinami EJ.

"Fakt si jsi jistý, že jsem ten pravý na tvé trable s EJem? Nevím, zda jsi zapomněl, ale já s ním chodím," pozvednu obočí a čekám na odpověď. On se jen uchetne.

"Nejsem blbej, Tony, jste spolu jen kvůli sexu. Ani jednou jsem tě neslyšel, že bys mu řekl, že ho máš rád, nebo že ho miluješ. Nechováte se jako pár, který se miluje. Sleduji vás. A podle EJova vyprávění o tobě si užívá jen ten sex," oznámí mi. Zasměju se apřikývnu.

"Fajn, tak spusť," vyzvu ho.

André

Nadechnu se a vydechnu. Možná byla chyba, že jsem přišel za Tonym. Přece jen se tu může ukázat kdykoliv Eli a nevím, jestli jsem připraven ho vidět. Ne po tom, co se stalo v noci.

"Určitě víš, že já a Eli jsme se rozešli," zadívám se na své ruce.
"Po cestě domů jsem zavolal EJovi. Nezvládal jsem to. Rozchody jsou pro mě těžké a s Elim obzvlášť," pozvednu zrak k Tonymu. Tváří se zcela vážně. Zamračím se, když zaregistruju jeho tvář. Znovu se s někým pobil? Zatřesu hlavou. Toto není něco, co chci teď řešit.

"Vždy, když jsem se s někým rozešel, EJ mi dělal společnost. Opiju se a děláme hovadiny. Ale teď to bylo jiné. Já nevím, kde se to zvrtlo. V jednu chvíli pijeme a smějeme se blbinám a v druhé chvíli," zaseknu se. Mám mu to opravdu říct? Přece jsem sem kvůli tomu přišel.

"V druhé chvíli se líbáme a strháváme ze sebe oblečení," řeknu roztřeseně. Neodvažuji se na něj podívat.

"Pamatuji si jen útržky, ale i z nich můžu říct, že to byl ten nejlepší sex, jaký jsem kdy měl. Eli byl v tomhle začátečník a upřímně, později jsme spolu už vůbec nespali a naposledy byl jako kus dřeva," zamumlám. Uslyším uchichtnutí. Nechci Eliho urážet, ale opravdu jsem měl z něj takový pocit.
"A co teď čekáš ode mě?" ozve se Tony.

"Já nevím, radu, co mám teď dělat. Pokazil jsem to. Vždyť jsem se vyspal se svým nejlepším přítelem. Jak se mu mám podívat do očí?" Můj hlas mi zní hrozně cize.

"Probudil jsem se a už v posteli nebyl. Máma řekla, že ho potkala a prý musel domů. Co když se teď trápí? Mám jít za ním? A když půjdu, co mu mám říct?" začnu Tonyho hypnotizovat pohledem. Netváří se, že by mu vadilo, že jsem spal s jeho přítelem.

"Já bych si na tvém místě rozmyslel, co chci. Podívej se. Vyspal ses s ním pod vlivem alkoholu a žalu ze zlomeného srdce. Nemysli si, že půjdeš za EJem a řekneš, sorry, byla to chyba. Moc jsme pili a zapomeňme na to. Rozbil bych ti držku, kdybys to udělal," řekne výhružně. Polknu na prázdno. Raději se natáhnu pro sklenici a napiju se. Z toho alkoholu mi nějak vyschlo.

"Co od něj vlastně chceš? Jen přátelství nebo i něco víc?" zeptá se mě. Téměř mi zaskočí.
"Něco víc? Ale já nejsem připravený na nový vztah. Vždyť teprve včera jsem se s Elim rozešel," řeknu panicky.
"Kriste. Ty jsi fakt zabedněný, že?" Nechápavě se na něj podívám.
"Nemůžeš být až tak slepý, aby sis nevšiml, koho EJ má tak strašně rád. Tebe, ty idiote a věř, že věta, která obsahuje slovo chyba a zapomeň na to, mu zlomí srdce."
"Ale byli jsme opilí," začnu se bránit. Tony se pohodlně opře a posměšně se na mě dívá.

"Přestaň s tím. Nemohl jsi být až tak opilý, abys nevěděl, co děláš. Pokud sis chtěl jen užít, a pak EJe odkopnout, tak to řekni a já ti rovnou zlomím nějaké kosti. Možná jsme spolu jen kvůli sexu, ale mám ho svým způsobem rád. A plakat ho vidět nechci. Nevím, jak utěšit nešťastného člověka."

Tony

Možná bych si měl otevřít poradnu. Protože teď si tak fakt připadám. Vypadám snad jako člověk, který umí poradit?

"To s ním mám začít chodit?" Protočím oči. Mám chuť ho zmlátit. Možná by dostal nějaký rozum do té své tupé hlavy.
"Jsi kretén? Nic takového jsem neřekl. Prostě si s ním sedni a promluvte si. Zeptej se ho, co si o té noci myslí on. Věřím, že společně dojdete k nějakému řešení," opřu se rukama o kolena. Chvíli mlčí a nehýbe se.
"To bych asi měl udělat," pokývá hlavou. Mám chuť znovu protočit oči.
"Díky, že jsi mě vyslyšel. Asi půjdu domů a dám mu chvilku, dokud se vyspí. Určitě šel rovnou do postele," stoupne si. Uvažuji, jestli mu mám říct, že je EJ tady. Raději ne. Přece jen je tu i Eli a nepotřebuji, aby se ti dva setkali. To by byl Eli ještě zničenější. Zvednu se a jdu ho doprovodit ke dveřím.

"Podívej, podle mě je zbytečné se stresovat. Jen co si promluvíte, budeš mít ve všem jasno, tak nepanikař. Doma si ještě lehni a možná si promysli, co mu chceš říct. Večer mu zavolej, nebo čekej, dokud ti nezavolá on. To je už na tobě. Víc ti poradit nemůžu," poplácám ho po rameni.

"Díky, Tony, jsi fakt kámoš. A to jsem tě neměl rád." Zasměju se.

"Ani já tebe. Jsi ten typ člověka, kterého bych nejradši nakopal," oznámím mu bez rozpaků. Otevře dveře a otočí se na mě s tím svým úšklebkem.
"Nápodobně. Tak se měj a ještě jednou díky," kývne a odejde. Zavřu dveře a opřu se o ně.
"Psychologie mi nikdy moc nešla," povzdechnu si a jdu uklidit skleničky. Jen doufám, že už nikdo nepřijde. Nemám už náladu na nikoho.

Nairi

"Na místo naříkání bys mohl přemýšlet, jak svou hloupost napravit, ty idiote," dám Trentovi pohlavek.
"Jak se dá něco takového napravit? Kriste, půjdu do vězení za napomáhání k vraždě nebo hůř," začne panikařit.
"Uklidni se. Tak za prvé, pamatuješ si alespoň jeho tvář? Toho, co ti tvrdí, že je nájemný vrah?" zeptám se. Chvíli sleduji, jak Trent usilovně přemýšlí, ale pak zavrtí hlavou, že ne. Tušil jsem to. Zapálím si cigaretu a na uklidnění mých nervů si potáhnu.

"Tak víš aspoň, po kom jde?"

"A-ano, po jednom z mé školy. Je to dost drsný týpek. Naštval mě a ponížil před kamarády. Opil jsem se a chtěl jsem se mu pomstít, ale ne zabít ho. Ano, vyhrožoval jsem smrtí, ale nikdy jsem to nemyslel vážně. Byly to jen plané řeči. Nechci mít na svědomí něčí smrt. Proboha, já nejsem vrah," přesvědčuje mě.

"Já to přece vím, ale musíme na něco přijít. Na policii nemůžeme jít. Kdo by nám věřil? A říct, že jsi ho najal ty, to by byla blbost. Co ten kluk? Co kdybys ho anonymně varoval? Zjisti, kde bydlí, a pak se pohneme dál. Možná se mi podaří něco vymyslet. Trente, varuju tě. Udělej ještě nějakou takovou blbost a kašlu na tebe. Co ty děláš, to už není ani možné. Musíš se naučit používat to, co máš na krku. Nemáš to tam jen proto, aby ti nepršelo do krku," zamračím se na něj.

"Nezlob se," zamumlá. Protočím oči. Položím mu ruku na hlavu a rozcuchám vlasy.
"Jen nechci, aby sis zničil budoucnost, ty pako. Tak se snaž," hodím nedopalek na zem a zašlápnu ho.


"Nastal čas na další krok," ozve se místností. U otevřeného okna stojí zahalená postava, která vydechuje obláčky páry kvůli zimě z otevřeného okna.

"Myslím, že bych se mohl podívat, jak moc si ceníš přátelství, Elipsy. Doufám, že mě nezklameš jako ti před tebou." Na jeho tváři se objeví úšklebek, který odhalí řadu bílých zubů.
"Uvidíme, jestli jsi tak dobrý, jak se o tobě říká. Možná konečně najdu někoho, kdo se mi bude rovnat."


*Len pre istotu, Elipsy je krycie meno pre Tonyho. Už to bolo spomenuté v poviedke, ale pre prípad, že by si niekto nepamätal
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lili Lili | 16. února 2013 v 15:36 | Reagovat

Zaujímavá poviedka s ešte zaujímavejšími vzťahmi a postavami. Páči sa mi. Som zvedavá ako Trent vyrieši svôj problém, no predovšetkým ma zaujíma kto je ten čo pozná krycie meno Tonyho. Teším sa na ďalší diel :-)

2 katka katka | 16. února 2013 v 15:50 | Reagovat

Tony je fakt dobrý nemohl by ještě psychologicky rozebrat vztah k Elimu a zamilovat se do něho :-D já strávila valentýna v práci :-D

3 kana~♥~ kana~♥~ | Web | 17. února 2013 v 10:35 | Reagovat

to elipsy sem si náhodou pamatovala, jako jednu z mála věcí :D
nádherný díl, no vážně.
a brzo pokráčo, prosím, prosím, na kolenou klečím ;-)

4 WidlickaJeden tu chvilku není a přibude tu takových skvělých pokračování <3 WidlickaJeden tu chvilku není a přibude tu takových skvělých pokračování <3 | 18. února 2013 v 14:16 | Reagovat

Nádhera ;-)
moc se těším na pokračování :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama