VNN VIII.

25. února 2013 v 15:57 | kana |  Vinen nebo nevinen?
že by další díl :D

Chlapec pevně tiskne pěsti k sobě a snaží se křičet co nejméně, ovšem bolest je příliš velká.
"Ne," vykřikne mezi bolestnými steny a tlumenými výkřiky. On to neudělal, tak proč mu to nikdo nevěří?
"Cos říkal?" překvapeně Lionel a svěsí ruku s bičem podél těla. Ještě se mu nestalo, že by zločinec během trestu promluvil. Vždycky všichni jenom křičeli, ale žádná slova, prostě jen…křik.
"Ne," vydechne namáhavě a klesne skoro až na zem. Bohužel je přivázaný příliš vysoko a kolena na zem nedosáhne. "Ne-neudělal jsem…to," zachraptí a z očí se mu zpustí další slzy. Natočí hlavu na stranu, kde tuší stát svého trýznitele. Podvědomě se přikrčí a natiskne se víc na známý sloup. Čeká na další ránu. Místo aby mlčel, řekl znova svojí pravdu. A za pravdu se přece trestá, ne?
To co řekl, Lionela překvapilo. Všichni se obhajovali, že oni ne, ale tenhle kluk si nedá pokoj. Pořád bude říkat ty směšné lži? Však on mu ukáže.
Znova se napřáhne k další ráně. A pak další a další. Jeho mučící a trestající nástroj vytváří na zjizvené pokožce nové a nové rýhy. Tmavě rudá tekutina, řinoucí se z ran jako slzy z čokoládových očí. Výkřiky bolesti a zoufalství se derou z hrdla tak rychle, že je nemá šanci včas chytit a zadržet. To nejde.
Trvá půl hodinu, než mu poklesnou ramena a pevně stisknuté pěsti se promění v rozevřené dlaně. Vzdává to. Tenhle boj. Neodkáže vyhrát, protože oni mu to nedovolí. On to nedovolí. Skloní hlavu a jen stěží si všimne pár černých kapek na zemi.
"Vzdáváš to?" ozve se Lionel a podruhé za tento čas skloní paži s bičem. Ale nedočká se žádné odpovědi. Axel je příliš vyčerpaný, než aby dokázal pořádné myslet, natož promluvit.
"Na něco jsem se tě ptal," přejde k němu naštvaně, chytí ho za vlasy a trhne jimi dozadu. To co uvidím, ho zarazí. Jako už po několikáté za den. Ten kluk, Axel, dívá se na něj. Ale tak nějak zvláštně. Nechápe ten pohled.
Hnědovlásek se podívá na svého mučitele a pousměje se. Nevypadá tak ošklivě, pomyslí si omámeně a musí se tomu pousmát. Takovým tím hloupým úsměvem. Lehce pootevře rty, jako by mu chtěl něco říct, ale místo slov je zas zavře, stejně jako oči. Přílišné vyčerpání mu zatemnilo mysl a pohltilo do bubliny
Stříbrné oči se zvláštním leskem hledí na zubožené tělo před sebou. Jako by mu to všechno nedocházelo.
Ten úsměv. Proč se usmíval? A pohled? Proč se na něj tak díval? Co to mělo znamenat? Nechápal. Nevěděl, jestli jen nechce nebo tomu vážně nerozumí. Odhodí bič a odváže ho. Chlapcovo tělo se zaduněním klesne k zemi. Krev ze zad začne stékat na zem.
Jen na vteřinu Lionela napadne, že by mu nabídl druhou variantu, ale hned to zavrhne. Jednak je brzy na takové návrhy a pak…už jednu takovou chybu udělal. A on chyby nedělá, a když už, tak je rozhodně neopakuje.
Skloní se k němu, jednou rukou bezvládné tělo vytáhne a přehodí si ho přes rameno. Neodnese ho do cely, nýbrž do malé koupelny vedle mučící místnosti. Dřív se tady prováděly mnohem horší tresty, než teď. Ta koupelna je určená pro dozorce, ne pro vězně. Ale pro dnešek udělá výjimku. Ví, že Axel si to nebude pamatovat a on…on zapomene, že takovou chybu kdy udělal.
Vysvlékne mu košili a položí ho na menší lehátko. Navlhčenou houbičkou mu začne omývat záda, aby se zbavil krve. Teprve pak dojde pro mastičku, a namaže mu je. Měl by je i zavázat, ale proč riskovat. Akorát by se mu to zanítilo a měl by z toho problémy. Svou změnu si vysvětluje tak, že se snaží svého vězně jen udržet naživu. Nemocný se zanícenými ranami by mu byl k ničemu. Jako zdraví mu může ublížit víc. Ano, přesně tak. Takhle si vysvětluje to, co udělal i pak, když Axela odnesl do jeho cely. Nedělá to, proto ten pohled. Ani proto, aby ukázal Markovi, že není necita ani uschlý kaktus.
Ne, to co se stalo, se nestalo a co udělal, doopravdy neudělal a konec.
Jak už řekl. On chyby nedělá a už vůbec je neopakuje.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katka katka | 25. února 2013 v 18:31 | Reagovat

je to paličák , tak mi ho chudáčka ubije , ještě že ho trochu ošetřil , pořád čekam až ho osvítí :-?

2 keishatko keishatko | Web | 26. února 2013 v 14:42 | Reagovat

*pokrúti hlavou* chlapi sú tvrdohlavý...fakt ho chce zlomiť? ja dúfam, že to Axel nevzdá

3 Widlicka Widlicka | 8. března 2013 v 11:11 | Reagovat

Chudák, co z toho budou mít, že ho zlomí, že se přiznají k věcem, co neudělali... záhadný systém. :-?
Nejhorší asi na tom je i to, že ti praví viníci se z toho dostali bez potrestání :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama