Shirayukihime? Ie, Aki 1

29. března 2013 v 14:00 | kana~♥~ |  Shirayukihime? Ie, Aki
První díleček :-) Je trošku krátký, ale to jen proto, aby jste se dozvěděli jak to vlastně začalo
v Neděli přibudou k povídce nějaké obrázky ;-)


"To si sakra děláš srandu, mám toho dost!" zaječí mladší černovlasá dívka, smete z ramene už otravného modrého ptáčka, a spěšným a nasraným krokem vyrazí ze svého pokoje. Musí ale přejít celé levé křídlo hradu a dostat se až na konec toho pravého, kde prudce rozrazí dveře.
"Kde je můj pundr!" vyštěkne, jen co se dveře otevřou.
"Tady, nevidíš?" klidně se ozve blonďatá starší žena, kterou byste netypovali víc jak pětadvacet. A klidným výrazem ve tváři se nakloní blíž k obrovskému zrcadlu, které zabírá snad polovinu stěny, a tou pitomostí, na níž se dává již zmíněná věc, si jí začne nanášet na lehce opálenou pleť. Zatímco její pleť získává jemnější a bledší odstín pod nánosem bílého pudru, černovlásčina přírodně bledá pleť začne rudnou.
"Už jednou jsem ti řekla, že ten bílý pudr je můj, a nepřeji si, abys mi ho kradla," zavrčí, "kup si vlastní."
Dojde až k ní a drze jí ho sebere.
"Sněhuro, jsem Královna a tvá matka. Jasně víš, že zrcadlo řeklo, že jsi nejkrásnější, ale to nejde! Já mám být ta nejkrásnější!" naštvaně se Královna a prudce vstane a otočí se na ní s půlkou tváře bílou a druhou zlatavě opálenou. "Navíc, nemáš být teď někde jinde?" dodá po chvíli, když jí dojde, že už je po obědě a ona je stále na hradě.
"Neříkej mi Sněhuro, macecho. Co řeklo zrcadlo je jeho věc, ale můj pudr do toho netahej! To zaprvé, a za druhé…za těma smradlavejma opicemi, co si říkají trpaslíci, nejdu. Cedrik mi furt čumí na zadek nebo do výstřihu. Al má blbý kecy na moje jídlo a z těch Yukiho cigaret se mi dělá špatně. Posledně se ti zmetci ztřískali jak prasata, červený vínu vylili na bílý hustý perský koberec a od jídla umazali snad každou postel. A já to musela uklízet!" vyštěkne frustrovaně Sněhurka.
"Mám toho dost, řekni Disneymu, že si beru volno," otočí se na patě a i se svým znova získaným pudrem vydupe z pokoje a třískne za sebou dveřmi. Netrvá ani pět minut, než dojde do pokoje, kde jí zvířátka už zabalili dva kufry. Není to žádná křehotinka, proto si jen rychle přepudruje obličej, který zbledne o odstín víc, než je její přírodní barva a odchází pryč. Nasedne do kočáru a odjede.
"Zrcadlo, Zrcadlo nejražší, pověz mi, kdo po Sněhurce je nejkrásnější na světě," optá se Královna Zrcadla, když se ujistí, že je Sněhurka už mimo hrad. Se samozřejmostí předpokládá, že řekne jí.
"Královno, princ Aki, je po princezně Sněhurce nejkrásnější na světě," odpoví Zrcadlo bez jediného zaváhání. Královna zkřiví rudé rty a stejně tak rudou rtěnkou, kterou si právě objela rtíky, třískne do stolu a vstane.
"Dost! Když to tak chce mít, fajn. Brnkni Disneymu, že jedu na dovolenou," poví Královna vyrovnaným hlasem a obléká se do temně rudého, až skoro černého pláště.
"Ale královno…" nedopoví Zrcadlo, protože Královna už dávno praštila dveřmi přesně tak, jako její nevlastní dcera před necelou čtvrt hodinou.
Ovšem Disneymu se tyto zprávy, ale vůbec nelíbily. "Přece se nemůžou jen tak sbalit a odjet. To je nepřípustné. Sněhurka a Královna jsou hlavní postavy," chudák Disney složí hlavu do dlaní a se zaúpěním prsty projede vlasy.
"Zrcadlo, okamžitě sežeň druhého nejkrásnějšího na světě a pošli ho za trpaslíky," rozkáže Šéf a praští telefonem.
A tak Zrcadlu nezbylo nic jiného, než poslat pro prince Akiho, bratra princezny Sněhurky. Jediné štěstí, že bydlel ve stejném hradě, jenom v nejvyšší věži.
"Zdravím, Zrcadlo," usměje se Aki, když dorazí. Dlouhé stříbrné vlasy volně rozpuštěné, bílou černou halenu do pasu rozepnuté a otrhané upnuté džíny dodávají vjem, že před ním už stojí muž, ale ne malý chlapec.
"Ano, princi Aki, je to dlouhá doba," přikývne Zrcadlo a následně si povzdechne. Nechce se mu to házet na Akiho, vždyť za nic nemůže, ale bohužel tady má jen pramalé slovo.
"Kde je vlastně sestra, nebo Královna," rozhlédne se po pokoji, který patří jeho maceše, ale nikde ji nevidí. A to jim říkala, že do jejích komnat je zákaz vstupu.
"Vaše drahá sestra si vzala volno a odjela a Královna taky," povzdechne si ztrápeně zrcadlo.
"Ale co bude s trpaslíky, a s otráveným jablkem a tak," zamrká Aki. Ještě se nestalo. Aby Disneymu někdo utekl. No dobře, Medvídek Pú jednou zdrhnul, protože mu oslík Ijáček se bral červené tričko a vypil všechen med. Ale večer se hned vrátil. Kdo by odolal hrnci medu, že? Zvláště Pú.
"O to jde, Aki. Než jablko jsou přednější trpaslíci, ale víte, jací jsou. Proto za nimi místo Sněhurky půjdete vy a to ostatní se bude řešit za pochodu," vysvětlí namáhavě Zrcadlo.
Než se Aki zmůže na nějaký protest, je Zrcadlem vykázán z Královniných komnat do svého pokoje, kde si má okamžitě zabalit. Pak chudáka stráže odvedou ke kočáru s černými hřebci a už uhání do lesa, k malé chaloupce, kde na něj čeká pět trpaslíků.
A on vážně očekával trpaslíky, ale Sněhurka mu nikdy neřekla jednu podstatnou důležitou věc.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lili Lili | 29. března 2013 v 17:11 | Reagovat

XD Som totálne mŕtvá od smiechu. Toto vážne nemalo chybu. :-D Chudák Aki. Tie dve mu poriadne zavarili. Som zvedavá či tá dôležitá vec ohľadne trpaslíkov je to čo si myslím. :-D Neviem sa dočkať pokračovania :D

2 Cheer32 Cheer32 | 30. března 2013 v 9:43 | Reagovat

*válí se smíchy ve snídani* :-D

3 Tamias Tamias | 3. dubna 2013 v 2:24 | Reagovat

dOKONALÉ

4 Zakuro Zakuro | E-mail | 6. ledna 2014 v 6:27 | Reagovat

Oooo, těším se na další díl... :D Takové "pohádky" miluju :D Božííí xD :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama